اطلاعات جغرافیایی روستا

اطلاعات جغرافیایی روستای نرگان

روستای نرگان از نظر جغرافیایی در موقعیت ۵۱ درجه و ۳۱ دقیقه طول شرقی و ۳۲ درجه و ۲۸ دقیقه عرض شمالی واقع شده است. این روستا از شمال ابتدا به زمین های کشاورزی و باغات روستا و سپس به روستای شاه شمس الدین، از شمال شرقی ابتدا به زمین های کشاورزی و باغی روستاو سپس به روستای چم رود و از غرب به روستای کاویان و از جنوب شرقی نیز به روستای سهروفیروزان و از سمت جنوب به روستای طاد محدود میگردد. فاصله این روستا تا شهر پیربکران حدود ۶ کیلومتر و تا مرکز شهرستان فلاورجان برابر با ۱۰ کیلومتر می باشد. این روستا همچنین در فاصله ۲۱ کیلومتری از مرکز استان اصفهان واقع شده است. فاصله ی این روستا با مرکز دهستان سهروفیروزان نیز حدود نیم کیلومتر می باشد.

توپوگرافی روستا

روستای نرگان یک روستای دشتی کوهستانی و به طور متوسط دارای ارتفاع ۱۶۳۸ متر از سطح دریا است.

وضعیت اقلیمی

اطلاعات حاصل از نزدیکترین ایستگاه هواشناسی به روستا، متوسط دمای روستای نرگان را ۱۴ درجه سانتی گراد و متوسط میزان بارش سالیانه را بین ۱۲۵ تا ۱۵۰ میلیمتر گزارش داده است.

خاک روستا

مطالعات میدانی نوع خاک روستای نرگان را مناسب و وبدون هیچ گونه محدودیتی شناسایی کرده است که در صورتی که آب کافی یرای کشت فراهم باشد این منطقه مناسب برای کاشت انواع کشت های سازگار با محیط می باشد.

ذخایر گیاهی و جانوری

مطالعات میدانی ذخایر گیاهی خاص و ویژه ای را برای روستا گزارش نداده است. تنها جانورانی چون روباه، شغال و جوجه تیغی را می توان از ذخایر جانوری روستا برشمرد که در باغات و مرازع سطح روستا یافت می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

17 − 6 =

فهرست